top of page
O mnie

Moja historia

Chcę dotknąć i zrozumieć świat. W dzikiej syberyjskiej tajdze, sierocińcu w Kamerunie, widmowych państwach nieuznawanych, okopach zapomnianej wojny w Donbasie. Spotykam ludzi. Myśliwego z ludu Selkupów, lekarkę ratująca chorych na cholerę w Mozambiku, kurdyjskich bojowników, staruszkę pamiętającą czasy Wielkiego Głodu na Ukrainie.

Tomasz Grzywaczewski_3.jpg
Obraz4.png
Obraz2.png

Jestem dziennikarzem i autorem książek, scenariuszy filmowych oraz publikacji naukowych z zakresu stosunków międzynarodowych. Mam zaszczyt być członkiem amerykańskiego "The Explorers Club". Ukończyłem prawo na Uniwersytecie Łódzkim oraz program „Russian Security Studies” na Daniel Morgan Graduate School of National Security w Waszyngtonie DC. Byłem redaktorem naczelnym magazynu "Koncept". Relacjonowałem konflikty zbrojne na Donbasie, w tureckim Kurdystanie i Górskim Karabachu. 

 

Jestem pomysłodawcą wypraw, w tym m.in. "Long Walk Plus Expedition" - wyprawy z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z Gułagu i "Dead Road" – wyprawy na stalinowską Drogę Umarłych a także uczestnikiem wyprawy do Kamerunu „Vivat Polonia 2016” śladami polskiego odkrywcy Stefana Szolc-Rogozińskiego.

Współpracuję z licznymi magazynami w tym amerykańskim Foreign Policy, portalami internetowymi i stacjami radiowymi. Jestem laureatem stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Literatura”.   

 

Wierzę, że naprawdę odkrywać świat można tylko w jeden sposób: odkrywając drugiego człowieka.    

 

Pobierz CV

bottom of page